Región Liptov

Tatralandia sa nachádza v krásnom kúte Slovenska pod vysokotatranským Kriváňom, v rázovitom regióne Liptov.
Región Liptov má ideálne geografické podmienky a krásnu prírodu koncentrovanú na neveľkom území. Liptov je vďaka prírodným krásam, adrenalínovým zážitkom, termálnym prameňom, folklóru, ľudovým tradíciám, jaskyniam, architektúre a histórii slovenskou turistickou destináciou číslo jeden počas celého roka.

Liptov obklopujú najväčšie hory na Slovensku Vysoké Tatry, Západné Tatry aj Chočské vrchy na severe, Nízke Tatry na juhu, Veľká Fatra na západe a Popradská kotlina na východe. Preteká ním najdlhšia slovenská rieka Váh s dĺžkou 43,5 km a jeho prítok Belá. Nachádza sa tu tiež vodná nádrž Liptovská Mara. Tajomstvo podzemnej krásy odhalia tri sprístupnené jaskyne – Demänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa slobody v Demänovskej doline, a Stanišovská jaskyňav Liptovskom Jáne.

Aktívne založených návštevníkov regiónu čaká množstvo športových, turistických i adrenalínových možností. Od surfovania v jedinom surf simulátore na Slovensku v Tatralandiiraftingu, splavov, paddleboarding, cez skalolezenie, lanové či bobové dráhy, paragliding, vyhliadkové lety, bike parky, horské kolobežky až po lyžiarske, snowboardové a freeridové trate počas zimy nielen v strediskách Jasná či Malinô Brdo. Okrem toho je región Liptov bohatý na množstvo skialipinistických a bežkárskych trás a po aktívnom relaxe ponúka Liptov oddych v termálnych prameňoch vodných parkov Tatralandia Bešeňová alebo v jediných kúpeľoch na Liptove – v Kúpeľoch Lúčky.
 

Návštevník zaujímajúci sa o históriu si príde na svoje pri návštevách hradov Likava, Liptovský starý hrad a hrad v Liptovskom Hrádku, ako aj keltského osídlenia Havránok nad Liptovskou Marou a dedinky Vlkolínec, ktorá je kvôli svojej typickej architektúre chránená štatútom UNESCO. Navštevované sú aj Múzeu liptovskej dediny v Pribyline, drevený artikulárny kostol vo Svätom Kríži, múzeum Juraja Jánošíka, Múzeum ochrany prírody a jaskyniarstvaDom fotografie a Liptovské múzeum spolu s Ovčiarskym múzeom, ktoré je v rámci Európy jedinečné.

Na tradície nadväzujú aj mnohé podujatia, ktoré sa organizujú počas celého roka. Od folklórnych festivalov cez koncerty, športové aj adrenalínové podujatia. Liptov je známy aj gastronomickými špecialitami, ktoré sa oplatí ochutnať v typických kolibách či moderných reštauráciách.

Spoznávať krásy Liptova za výhodné ceny môžete vďaka špeciálnej zľavovej karte LIPTOV Region Card, ktorá umožňuje čerpať atraktívne zľavy (5 - 50%) na vstupy do viac ako 50 najväčších atrakcií a výletných miest LIPTOVa.

V Tatralandii pre držiteľov LIPTOV REGION CARD poskytujeme 8 % zľava na vstup Sauna Ticket - platí v termíne 1.5.2023  - 30.4.2023

Viac informácií na www.liptovcard.sk/sk.Surf Waves Tatralandia

Aloha! Ak vás lákajú divoké vlny a adrenalín, už nemusíte cestovať až k moru. Surfujte v Tatraladnii.
 

Surf vlna Tatralandia →