Ekologická Tatralandia

Aj nám v Tatralandii záleží na budúcnosti, na prostredí, na našej prírode. Aj my chceme byť lepší - sme Eko.
Zdroje našej planéty sú obmedzené, a preto treba nie len do každodenného života zapájať malé kroky vedúce k veľkým zmenám.

Aj v Tatralandii chceme a zapájame malé no aj veľké kroky vedúce k zelenším zajtrajškom. Preto vám v nasledujúcich riadkoch priblížime zmeny, ktoré sme zaviedli pre udržateľnejšie hospodárenie nie len s elektrickou energiou či odpadom.

Vykurujeme vodou

Ako možno viete, v mnohých bazénoch Tatralandie sa nachádza termálna minerálna voda, ktorá vyviera z hĺbky Zeme. Veľká časť vyťaženej termálnej vody len pretečie cez vykurovacie systémy a odovzdá svoju tepelnú energiu. Využíva sa na zohrievanie vody a preto sa nepoškodená vráti do prostredia. Druhá časť vody prúdi do bazénov a nepretržite v nej cirkuluje, čím znižuje potrebu jej chemizácie na minimum. Návštevníci si tak môžu naplno užívať blahodarné účinky vody na pohybové a dýchacie ústrojenstvo. Zbavená nečistôt a ochladená je následne vrátená späť do prírody. Nebyť termálnej vody, za rok by sa na ohrev v Tatralandii mohlo spáliť viac ako štyritisíc ton uhlia.

Ako je to s vodou v bazénoch?

Vodu ako prírodný dar si vážime, a preto celý objem bazénov po zbavení nečistôt vraciame späť do prírody. V niektorých bazénoch nájdete i slanú vodu, v ktorej soľ, získaná odparením morskej vody slúži ako náhrada chlóru na dezinfekciu. Vďaka tomu je voda zdravšia, čistejšia, priezračnejšia a prospešnejšia pre pokožku, nevyvoláva alergické reakcie, nespôsobuje štípanie a začervenanie očí, preto je vhodná aj pre najmenších plavcov. Na dezinfekciu takisto používame ekologicky nezávadný rýchlo pôsobiaci systém na báze nanotechnológie, ktorý je stabilný, bezpečný, nedráždivý a šetrný k životnému prostrediu. 

Vône prírody

Pri prechádzke areálom sa zhlboka nadýchnite – vo vzduchu možno zacítiť závan Španielska v podobe silice z mäty piepornej a citrónov, ďalekú Austráliu ako mätu kučeravú, Áziu prináša kardamón z Číny a indický čajovník. Všetky arómy tvoria 100% prírodné a ekologicky nezávadné látky, ktoré vydržia aj tepelné žiarenie sáun a nenájdete v nich dokonca ani alkohol a lieh.

V koši príbeh nekončí...

Jednorazovým plastom sme nadobro povedali zbohom, pri vašej najbližšej návšteve nezabudnite vrátiť váš pohár, pretože ich zálohujeme a používame opakovane. Používame len EKO slamky. Naše životné prostredie sa Vám takisto určite zavďačí, ak sa rozhodnete uprednostniť čapovaný nápoj pred tým baleným. Ak dostanete nápoj v plastovom pohári, separujte, vyhoďte ho do žltého koša na plasty. V rámci ďalších aktivít sme sa zamerali aj na spracovanie bio odpadu, ktorý vzniká pri kosení trávnikov a kultivácii vonkajších priestorov. Všetko sa snažíme prírodnou cestou rozložiť a použiť, prípadne poskytnúť napríklad poľnohospodárom na hnojenie.

Dobíjame baterky

Pre majiteľov elektromobilov je k dispozícii nabíjacia stanica, takže zostáva už len zbaliť kufre, vydať sa na výlet k nám do Tatralandie a presvedčiť sa o rôznorodých aktivitách, ktorými sa snažíme prispieť k zlepšeniu prostredia okolo nás na vlastné oči. Téma ekológie je súčasťou viacerých animácií, v rámci ktorých nechýbajú pútavé hry a hlavolamy pre najmenších. Nuda nehrozí :)"
Nabíjaciu stanicu nájdete v ubytovacej časti - Holiday Village Tatralandia, k dispozícii je pre ubytovaných hostí aj pre hostí vodného parku, viac info o ceny nabíjania zistíte na recepcii Holiday Village Tatralandia Všetky novinky

Sledujte novinky vodného parku Tatralandia. Pripravené sú pre vás atraktívne, zábavné a pútavé akcie či ponuky. 


Všetky novinky Tatralandia →

Aktuálne informácie, obmedzenia a odstávky nájdete tu

viac info