Zvieratá


Čo však robí tento park zaujímavým, sú najmä zvieratá. Hneď na jeho začiatku sa v priestrannej kruhovej budove usalašili dva hravé medvede Mišo a Máša. Vďaka bezpečnostným prvkom a vyškoleným ošetrovateľom je možné priblížiť sa k nim skutočne na pár metrov. Chlpáči sú totiž na spoločnosť zvyknutí a najradšej sa aj tak hrajú medzi sebou. Byť iba na niekoľko metrov od nich a dozvedieť sa množstvo pikantérií z ich života síce mierne dvíha hladinu adrenalínu, no zároveň uspokojí zvedavosť.

Od medveďov je to už len na skok k šelmám. Pri pohľade na ľavú stranu areálu, zvedavý návštevník prirodzene zamieri k obrovským voliéram s levmi tigrami. Pri pohľade na osem mocných levov je na odvahe každého, či vyskúša vstúpiť do špeciálnej klietky, ktorá zvedavcov priblíž až priamo k levom, do ich prostredia.

Kontakt, na aký boli návštevníci kontaktnej ZOO v minulosti zvyknutí, sa však úplne nevytratil. Pri menších a oveľa menej nebezpečných zvieratách zostal takpovediac v pôvodnom znení. Najmä deti si určite rady pohladkajú mačkuzajačika či kenguru, odfotia sa s pelikánom a nechajú okolo seba behať veveričky. Zvierat však možno nájsť v parku oveľa viac, vrátane opíc, alpák a papagájov a postupne budú pribúdať ďalšie. Najmä obdivovatelia operencov sa majú na čo tešiť. Najnovší prírastok v tomto parku je Vtáčí dom, v ktorom spolunažívajú papagáje s motýľmi. Pestrofarebná exotická krása je takto dostupná celoročne a pri interiérovej teplote sa ňou môžu záujemcovia kochať aj počas zimy.


MEDVEDE

Medveď hnedý je najrozšírenejší druh medveďa. V závislosti od potravy a domovu sa výrazne líši jeho veľkosť. Na prežitie v divočine potrebuje veľké otvorené plochy(aj keď v Európe a Ázii žije v lesoch)

viac info

LEVY

Lev sa od iných mačkovitých šeliem odlišuje krátkou priliehavou srsťou a koncom chvosta, kde má dlhú srsť. Samce sa od samíc líšia mohutnou hlavou, krk a hruď majú pokrytú hrivou, ktorej farba sa odvíja od dominantnosti v skupine. Samce sú v priemere až o polovicu väčší ako samice.

viac info

TIGRE

Tigre obývajú lesnaté prostredia od tropických oblastí dažďových pralesov až po sibírsku tajgu s vysokou snežnou pokrývkou.  Na stromy tigre nešplhajú, alebo iba v zriedkavých prípadoch, iba si na nich obrusujú pazúry. Na rozdiel od iných mačkovitých šeliem tigre milujú vodu a radi sa v nej kúpu.

viac info

Pridávame stále nové atrakcie!
Sledujte nás!

Aktuálne informácie a opatrenia v aquaparkoch.

INFO