Svet miniatúr


V areáli ZOOKONTAKT Tatralandia isto neprehliadnete miniatúry svetových stavieb, ktoré siahajú aj do výšky 7 metrov. Odfoťte sa pred Eiffelovkou, nazrite do Dubaja na Burj al Arab alebo sa pokochajte  detailným spracovaním Sochy Slobody.


ATOMIUM

Je monument, ktorý navrhol inžinier André Waterkeyn pre príležitosť svetovej výstavy Expo 58 v Bruseli.

viac info

BIG BEN

Elizabeth Tower alebo hovorovo Big Ben je veža na severovýchodnom konci Westministerského paláca v ktorom zasadá britský parlament.

viac info

BURJ AL-ARAB

V preklade - Veža Arabov je luxusný hotel v meste Dubaj v Spojených arabských emirátoch.

viac info

EIFFEL TOWER

Eiffelova veža narazila na odpor parížskeho obyvateľstva, ktoré ju považovalo za poškvrnu. Dnes ale všeobecne patrí Eiffelova veža k jedenému z najkrajších príkladov architektúry sveta.

viac info

PETRONAS TOWER

Dvojica mrakodrapov, ktoré navrhol argentínsky architekt César Pelli. Výstavbu veží sponzorovala ropná spoločnosť Petronas, podľa ktorej sú aj pomenované.

viac info

SOCHA SLOBODY

Pripomína priateľstvo a pomoc, ktorú Francúzsko poskytlo americkým osadníkom. Stojí na ostrovčeku pred New Yorkom od roku 1886.

viac info

SYDNEY OPERA HOUSE

Budova opery je príkladom zvláštnej škrupiny. Na tejto budove škrupiny slúžia hlavne umeleckému zámeru. Netradičný tvar škrupín mal za úlohu výrazne odlíšiť budovu divadla na polostrove od monotónnej hranolovitej zástavby veľkomesta.

viac info

ŠIKMÁ VEŽA V PISE

Stavba veže so zvonicou začala pod vedením architekta Bonanna Pisana v roku 1174. Keď stavba dosiahla tretie poschodie a výšku asi 11 metrov, prstencová základňa sa naklonila na stranu presne o 15 cm. 

viac info

TAIPEI 101

Je 101-poschodový mrakodrap v meste Tchaj -pej na Taiwane. Je to tretia najvyššia budova sveta. Celkom má 101 poschodí nad zemou a 5 pod zemou. Budova stojí v tesnej blízkosti aktívneho tektonického zlomu a zároveň v oblasti častého výskytu tajfúnov a tropických búrok.

viac info

VETERNÝ MLYN

Len niekoľko kilometrov na východ od Rotterdamu, v blízkosti mesta Dordrecht, sa nachádza preslávená skupina 19 veterných mlynov, cieľ mnohých turistov a poznávacích zájazdov.

viac info

TELEVÍZNA VEŽA NA KAMZÍKU

Je televízna veža, ktorá sa nachádza v Bratislavskom lesoparku, v Malých Karpatoch, v oblasti nazývanej Koliba. Je najvyššou stavbou v Bratislave. Veža je jedným z orientačných bodov hlavného mesta.

viac info

Pridávame stále nové atrakcie!
Sledujte nás!

Aktuálne informácie a opatrenia v aquaparkoch.

INFO