Tatrapolis - Svet miniatúr

Originálne spojenie kováčskeho remesla a cestovateľskej vášne vyústilo na Liptove do podoby netradičného zábavného parku Tatrapolis - hneď vedľa aquaparku Tatralandia.

 


Hľadáte originálnu zábavu pre celú rodinu? Tak je najvyšší čas zamieriť na Liptov, kde Vás svojím unikátnym prostredím očarí zábavný park Tatrapolis. Okrem pútavých kovových miniatúr niekoľkých svetových stavieb tu nájdete množstvo atrakcií, kde sa zabavia nie len deti ale aj dospelí. Ale to nie je všetko, vďaka originálnemu spojeniu tradičného kováčskeho umenia, histórie a cestovania sa môžete čo-to nové dozvedieť z histórie či geografie. Užite si originálnu zábavu pre celú rodinu, jedinečnú atmosféru či menšie ponaučenie. V skratke je Tatrapolis skutočne vhodné miesto pre rodinný výlet, ako aj pre organizované skupiny alebo školské výlety.

Hlavný vstup do areálu sa nachádza hneď vedľa budovy Hurricane Factory.  

Tatrapolis park je od 23. 06. do 16. 09. 2018 v dennej prevádzke!

 

Tešíme sa na Vašu návštevu!


Otváracia doba

TermínOtváracie hodiny
od 23. 06. 2018 do 31. 08. 201809:00 - 19:00
od 01. 09. 2018 do 16. 09. 201809:00 - 16:00

Cenník vstupov

Typ vstupuCena

Dospelý, študent od 15 rokov (1 osoba)

7 €
Dieťa od 2 do 15 rokov* (1 osoba)5 €
Dieťa do 2 rokov*Grátis
Senior5 €
ŤZP1 €
Rodinný vstup 2 dospelí a 2 deti od 1 do 15 rokov23 €
2 Dospelí (2 osoby)13 €
Vstup z areálu Tatralandie4 €

* dieťa svoj vek preukáže kartičkou poistencaDetské atrakcie v cene vstupu sú lákadlom pre veľkých i malých návštevníkov

Viac informácií

Krátkou prechádzkou námestia je možné symbolicky precestovať celý svet 

Viac informáciíPodrobnosti o zábavnom parku Tatrapolis

V Tatrapolise môžete vidieť kovové miniatúry známych svetových stavieb, pozrieť si na vlastné oči prácu kováča alebo sa neobmedzene zabávať na 6 detských atrakciách.

Ide o originálne spojenie kováčskeho remesla a cestovateľskej vášne, ktoré vyústilo do podoby netradičného detského zábavného parku. Na ploche 1,61 ha je možné vidieť kovové miniatúry známych svetových stavieb,  pozrieť si na vlastné oči prácu kováča alebo sa neobmedzene zabávať na 6 detských atrakciách.  Charakter areálu dotvára aj Železná ulička s Kováčskou dielňou alebo kovový kostolík na Anjelskom vŕšku.

Srdcom Tatrapolisu je Zemeguľaté námestie s kovovou točiacou sa sochou Zemegule. Na ňom je osadených 12 kovových miniatúr známych svetových stavieb. Vyrobené sú z kovu a sú verné kópie originálnych stavieb. Krátkou prechádzkou námestia je možné symbolicky precestovať celý svet – obdivovať ladnosť Eiffelovej veže,  prizrieť sa hodinám na veži Big Ben, spočítať „lupene“ budovy opery v Sydney alebo porovnať televíznu vežu na Kamzíku s kanadskou vežou CN Tower.  Zaujímavé je, že sa nejedná o malé diela, ale veľké kovové sochy. Veď napríklad len Eiffelova veža je 7 m vysoká.  Je to ideálne miesto pre nevšedné selfie!

Každý deň v Tatrapolise pracuje  kováč. Pred očami návštevníkov rozdúcha oheň a vytvaruje rozmanité kovové tvary.  Na vlastné oči sa dá vidieť ako treba rozžeraviť železo,  s akou grandióznosťou sa ohýba, čo je to kovadlina, aké ťažké je kováčske kladivo a koľko času treba stráviť pri ohýbaní železa. Aj takto sa dá priblížiť umenie našich predkov a zistiť, že za všetkými miniatúrami sa schováva obrovský kus ťažkej práce.

Veľkým lákadlom pre malých aj veľkých sú detské atrakcie v cene vstupu. Deti si môžu vychutnať do sýtosti jazdu vláčikom Tatrapolis Expres, povoziť sa na retiazkovom kolotoči alebo klasickom autodrome, poblúdiť v Zrkadlovom labyrinte alebo vyskúšať mokrú variantu zábavy na Popletených člnkoch či adrenalínovú jazdu na Vodnej strele.

V Tatrapolise samozrejme nechýbajú ani možnosti stravovania alebo kúpy suvenírov. V štýlovom Hostinci u kováča sa dajú vychutnať  gastronomické špeciality a v Darčekove zas zakúpiť niečo milé na pamiatku. 

Ak hľadáte originálne miesto pre strávenie voľného dňa s rodinou, našli ste to pravé – TATRAPOLIS.

Podrobnosti


Svetové stavby

Originálne spojenie kováčskeho remesla a cestovateľskej vášne, ktoré vyústilo do podoby zábavného parku. 

SVETOVÉ STAVBY