Flowboarding

Ste adrenalínový nadšenec? V Tatralandii si môžete vyskúšať indoor surfovanie postojačky.


Pri surfovaní môžete prejsť k balansovaniu na skutočnom surfe a s chuťou si užiť indoor surfing postojačky, tzv. flowboarding. Stáva sa z vás skutočný surfer. Základom je pohyb do strán a v priestore. Surfovanie na flowboarde ja vhodný pre všetkých vo veku od 6 rokov.

Pri flowboardingu je kľúčové umiestniť jednu nohu dopredu na dosku a zároveň pracovať kolenami. Predná noha by mala byť vpredu alebo uprostred flowboardu, zatiaľ čo zadná noha by mala byť približne tri palce od okraja. Kľúčový rozdiel medzi flowboardingom a štandardným surfovaním spočíva v technikách, ktoré jazdci používajú na udržanie rovnováhy. Pri surfovaní je váha tela umiestnená na prednej nohe. Pri flowboarde je dôležitý tlak na zadnú nohu. Inštruktor vám môže pomôcť špeciálnym lanom, vďaka ktorému nadobudnete istotu.

Mnohé triky, ktoré sú súčasťou flowboardingu, sú inšpirované skateboardingom a wakeboardingom. Jazdci sú schopní vykonávať rôzne manévre, ktoré sa líšia v obtiažnosti ako je sklon, rotačné zmeny (90 °, 180 °, 360 °), variácie, kick-flipy a mnoho viac.Vážení návštevníci, v termíne od 20.3. (pondelok) do 24.3.2023 (piatok) je mimo prevádzky bazénová hala Karibik Kid´s Island a toboganová veža Bašta s 5 celoročnými toboganmi.

viac info