THALASSOTERAPIA - LIEČBA MOROM

MORSKÁ SOĽ V TROPICAL PARADISE TATRALANDIA

Názov thalassoterapia vznikol zložením dvoch gréckych slov – thalassa (more) a therapie (liečba). Ide o procedúry, ktoré sú určené na tvarovanie, hydratáciu pokožky a revitalizáciu tela. Využíva sa pri nich morská voda, riasy, bahno a piesok.

Skutočný elixír pre život a zdravie. Rozpúšťa sa vo vode, obsahuje 32 chemických zlúčenín. Základnou látkou je chlorid sodný. Soľ obsahuje komplex biologicky aktívnych prvkov (Na, K, Mg, Ca) a stopových prvkov (železo, chróm, atď). Chlorid sodný aktívne ovplyvňuje stav centrálneho nervového systému, zlepšuje krvný obeh. Morská soľ nespôsobuje žiadne alergické reakcie. Soľ sa používa ako liečebná a preventívna látka, ktorá zlepšuje stav pokožky. Je vynikajúcim prírodným prípravkom, ktorý normalizuje spánok a znižuje pocit únavy. Má relaxačné účinky. Jednou z vlastností slanej vody je, že znižuje zápal kože a má dezinfekčné schopnosti. Podporuje hojenie rán, pomáha pri liečbe rôznych kožných problémov, akné, ekzémov a lupienky. Pomáha bojovať proti celulitíde a nadváhe.

Pre komplexnosť terapie po pobyte v morskej vode je vhodná následná aplikácia morských rias, morského bahna v podobe zábalov alebo aplikácia pílingu. Navštívte naše WELLNESS PARADISE, ktoré pracuje s kozmetikou vyrobenou z morských živín, ktoré pokožku uvoľnia a regenerujú.

MORSKÉ RIASY

Výťažky z morských rias a teplá morská voda umožňujú vstrebávanie minerálov a vitamínov do pokožky tela, čím sa zvyšuje prekrvenie, metabolizmus a dochádza k obnove buniek. Morské riasy a voda ju zbavia nečistôt a škodlivín, pričom jej dodajú potrebné minerály.

MORSKÉ BAHNO

Rozmaznávať „na slano“ vás bude minerálny zábal z morského bahna. Morská výživa do vášho tela prenikne hlbšie a cielenejšie. Má blahodarné účinky nielen na zdravie, ale veľmi priaznivo pôsobí aj na krásu a pôvab. Podporuje redukovanie tuku, zásobuje telo vlhkosťou a je ideálne aj na aplikáciu problémových oblastí.

PRÍRODNÝ PÍLING S OBSAHOM SOLI

Je skvelý kozmetický prostriedok na zjasnenie kože. Ak chcete mať krásnu a zdravú pleť, potrebujete ju správne prečistiť. Umývanie tela, ale nestačí. Je potrebné, aby sa koža hlbšie vyčistila. Píling odstraňuje prebytočné šupiny z povrchu kože, otvorí kožné póry, objasní kožu a zbaví ju toxínov. Má tiež hydratačné účinky . Čistenie kože zlepšuje krvný obeh a výsledkom je príjemný vzhľad pokožky. Koža sa stáva hladkou a mäkkou.