SIMA

17.7. 2022 o 14.00 hod.


#Simona Hégerová – známa pod pseudonymom Sima – vyrastala v Trnave, no postupne sa presťahovala do Bratislavy. Jej kariéra speváčky sa začala v roku 2012, keď sa ako šestnásťročná prihlásila do speváckej súťaže Hlas ČeskoSlovenska. Vybrala si tím Dary Rollins, avšak kariéru speváčky rozbehla sama.


vlastným menom: Simona Hégerová
známa ako: SIMA
dátum narodenia: 30. 4. 1996
mesto: vyrastala v Trnave, žije v Bratislave
charakteristika: najskôr sa začala venovať rapu,
no momentálne už iba spieva
prvá pieseň: Over You
Instagram: @simonahegerova


2012: Debutový song

Po skončení súťaže Hlas Česko Slovenska SIMA vydala debutový singel s názvom Over You. Text speváčke napísal Martin Nemček a hudbu vytvoril klavirista Zoli Tóth. Pieseň nahrala v štúdiu Randal Factory a podľa speváčky išlo o „svieži, tanečný, letný party hit“.

2015: Podzemgang

Do povedomia ľudí sa speváčka dostala až o tri roky neskôr a to najmä vďaka úspešnému projektu Podzemgang. Ten založil Ego a ponúka ľuďom začínajúcich interpretov rôznych žánrov. Tu pôsobila aj Sima a pre Podzemgang vznikol jej úspešný singel On je len kamarát, na ktorom spolupracovala práve s členom Kontrafaktu

2017: Femina

Po niekoľkých rokoch nahrala svoj debutový album s názvom Femina. Obsahuje piesne, ktoré majú na Youtube niekoľko miliónov zhliadnutí. Najviac sa preslávila asi rovnomenná pieseň Femina, ktorá má osem miliónov, trochu menej známy je song Hashtag.

2018: Podľa seba

O rok neskôr vydala Sima album s názvom Podla seba. Svojím fanúšikom sa snaží ukázať, že je sama sebou a na nič sa nikdy nehrala. Veľa skladieb z tohto albumu je o nej, o tom aká je, ako sa správa či oblieka. Spolupracovala na ňom s Kalim, Separom či Egom. Medzi najznámejšie songy patria Dýchaj, Pre teba, Spolu, Nevolaj mi či Posledná.

2019/2020: Spolupráca s Kalim či rapová ľudovka s Egom a Benom

V roku 2019 hosťovala na Kaliho songu Aj ty. Klip k tejto piesni vyšiel koncom septembra 2019. Začiatkom leta 2020 sa s Kalim hudobne opäť spojili. Na hudobnú scénu priniesli letný megahit, pod názvom Toto leto. U fanúšikov si získal parádny úspech a hrajú ho dokonca viaceré rádia.

Sima ma na konte viaceré spolupráce s Egom. Táto je však jedinečná, zarepoval si na nej aj Ben Cristovao a ide o rapovú ľudovku. Tento chytľavý song Pumpa si ťa získa po prvom vypočutí!

2021/2022: EP Story a plánovanie ďalšieho turné

Ani v minulom roku nezaháľala a svojím fanúšikom priniesla nové EP-čko s názvom Story, ku ktorému tradične nechýbal aj merch a jeho rôzne limitky. Nezaostáva ani v rámci súkromného života – spolu s priateľom rozostavali dom, v ktorom sa plánujú dlhodobo usadiť. Rok 2021 bol pre Simu nielen radostný, ale bohužiaľ aj veľmi tragický. V jeden deň prišla o dvoch milovaných členov rodiny.

Nový rok priniesol Sime nielen nové príležitosti, ale aj plánovanie tour s názvom OMG STORY. Populárna speváčka sľubuje vystúpenia na väčších stejdžoch. Zatiaľ je na pláne šesť veľkých miest na Slovensku a v Česku. Okrem toho si stihla na začiatku roka strihnúť aj feat s Gabryellom zo zoskupenia Nerieš. Ich novinka, ktorá sa volá Dostať z hlavy, je dlhodobo v trendoch už niekoľko týždňov po sebe.


zdroj: www.hashtag.zoznam.sk

Vážení návštevníci, upozorňujeme, že celoročné tobogany sú mimo prevádzky z dôvodu rekonštrukcie toboganovej veže.

viac info