Na brehu Mexického zálivu sa do seba zaľúbili kostlivci Pedro Muerto a Conchita Annamaría Espozelita Juevo Maňana. Svoju lásku sa rozhodli spečatiť uprostred tropického raja v Tatralandii. 

KOHO STRETNETE:

Nevesta a ženích

Žena - malá, korpulentná Seňorita Conchita Annamaría Espozelita Juevo Maňana (skrátene Seňorita Conchita), pochádza z mafiánskej rodiny, jej rodina má tmavé okuliare - sú také banderasovské typy, pištole za šerpou. Otec sa snaží malú a nie veľmi vábnu dcéru vydať za každú cenu. 

Muž - vysoký chudý Seňor Pedro Muerto. Pedro je neduživý chlapík, rovnako ako jeho príbuzní a známi. Komicky na ňom pôsobí veľký klobúk.


Rodičia nevesty

Rodina Maňana je mocná a bohatá rodina z mesta Guadalajara. Od čias španielskych conquistadorov  si uchovali vlastné pravidlá. Ich ženy prežili život v cnosti a úcte, tak to bude aj s Conchitou. Boh jej síce nedožičil toľko krásy ako iným seňoritám - skôr naopak, ale rodina sa o ňu vie postarať. Jej muž bude vedieť, čo má robiť, aby Conchitu urobil šťastnou. V horách Guadalajary sa robí najpikantnejšie burritos v celom Mexiku. Mnohí vravia, že rodina Maňana je nebezpečná a ostrá ako to burritos - a majú pravdu. Vedia  ľuďom vedia ukázať, čo je rešpekt. Ich  muži sú rýchli a prudkí ako mladí býci, ich  ženy krásne ako kvet dahlie - národného kvetu Mexika.


Rodičia ženícha

Rodina Muerte, z ktorej pochádza aj náš introvert Pedro, je z Acapulca, prímorského letoviska v Mexickom zálive. Pedro nemal nikdy kamarátov, má kruhy pod očami a jeho rodina je naozaj zvláštna, v nedeľu chodievajú piknikovať na cintorín a vtipy sa v tejto rodine nehovoria. Živia sa predajom nádherných mexických lebiek „calavera“, ktoré zdobia. Muertovci nemajú radi slnko, preto nosia klobúky, majú bledú pleť a mdlý výraz. Tajomstvom tejto rodiny je prekliatie, ktoré hovorí, že ak si raz niektorý Muerte vezme starú dievku, môže vrátiť život celej rodine.


Svadobní hostia

PEKÁR BAGETUŇO – malý tučniačik so šialeným výrazom v očiach má na chrbte kôš a v ňom veľké chleby, bagety a tortilly. Na hlave má slameňiak, stále vykrikuje „tortillas!“, niektoré chleby sú pokreslené čudnými znakmi voodoo. Je to travič. 
DOKTOR INFUSIO – v bielom plášti, starecká hranatá postava, na ramene čierna páska. V ruke drží stojan s infúziou. má zlaté zuby a všetkým sa nimi vysmieva. Vo fľaši je tiež niečo zlaté, s čiernou lebkou. Doktor Infusio má po vreckách zvláštne nástroje (kliešte a kladivo), ktorými chce všetkých ošetrovať.
TRHOVKYŇA ANDALUZA – chodí s prenosným stánkom, ktorý vie postaviť kdekoľvek. Je to babička milučká, na stolíku má zvädnutú zeleninu, vykopaný chren a podobné „chuťovky“, ktoré núka ľuďom. Vo vrecku má aj strúhadlo, na ktorom trie chren. Keď nekupujú žobre.
PRADEDO WIKIPEDIO na vozíčku – vysušený vetchý pán s vysokým klobúkom, falošnou bradou a juhoamerickou dekou, v ktorej je zabalený. Buď ho tlačí mladá smutná dievčina alebo má elektrický vozík. V rukách drží starý fotoaparát, ktorým si všetkých zvečňuje. Po fotení si zásadne odpľuje a preklína.
PREDAVAČKA KVETOV - KVETINÁRKA MARGERITA – má čudne spravený make-up (rozmazaný rúž a tiene). Spieva si nejaký popevok, má dlhé vlasy a sukňu, na nohách červené poltopánky (alebo kristusky). V ruke drží pletenú misu plnú umelých kvetov, na ktoré strieka, keď ju nevidia, čudný parfum. Ľuďom rozdáva kvety a smeje sa, keď ich idú ovoňať.
TRIO MAGORIACHI keď nie je treba. Potkýňajú sa o seba, robia gagy, snažia sa všetko napraviť ale všetko kazia.

...a ďalší veselo strašidelní :)