Škola fantázie a IQ park

Bazény, tobogany, nespútané vlny a halloweenska Škola fantázie s IQ parkom si vás podmania od septembra do decembra. 
Halloween v Tatralandii

Areál Tatralandie vás aj túto jeseň privíta v halloweenskom šate s neopakovateľne tajomnou atmosférou. Čaká vás plávanie v čírej, termálnej alebo slanej vode pod palmami, jazdenie na toboganoch alebo surfovanie v Surf Waves Tatralandia, a to všetko spestrené halloweenskymi dekoráciami, hrami a originálnymi umeleckými dielami z rúk umelca Jaroslava Čecha.

I keď od veľkolepej svadby kostlivcov Seňority Conchity a Seňora Pedra ubehlo muchos vody v toboganoch a presypalo sa muchos vĺn v bazenoch Tatralandie, zaiste si spomeniete na grandióso krstiny ich syna Raffaelita. Odvtedy Raffaelito vyrástol a teraz sa teší ako zasadne do lavíc Školy Fantázie a vylúšti hlavolamy IQ Parku. Poďte toto dobrodružstvo prežiť s Raffaelitom.

Preplávajte slané aj sladké vody Tropikany, zvanej tiež Tropical paradise, prejdite hustým porastom tropických paliem a lian. Zavedieme vás do Školy fantázie, kde vám odhalíme čaro a krásu školských predmetov ako Hókus-pókus chémia, Prírodológia a tajov života na planéte Zem, Kostlivčina - jazyka Tatralandie či Telo-cviku. Svoje mozgové závity si preveria malí niños, ale aj veľkí muchos pri riešení rébusov IQ parku - stretnete sa s drakom, zájdete k Piškvorkovému hradu, zažijete hókusy pókusy v laboratóriu profesora Hydrogénia, dokonca si na hudobnej výchove zaspievate so Sirénou. Pre malých muchachos je pripravená detská hra. Žiačikovia dostanú žiacku knižku, do ktorej za splnené úlohy dostanú pečiatky aj známky.


Kupujte teraz najvýhodnejšie vstupy online

Ušetri až 4€ na gopass.sk →IQ Atrakcie


• Dračie a pavúčie kocky

Kocky sú zložené zo 6 obrázkov rôznych pavúkov a drakov. Kombinujte a vyskladajte si pavúka, draka alebo obrovitý hrad. Precvičíte si predstavivosť, logické myslenie aj motoriku.

Nájdete ich na hornom poschodí v hale Karibik vedľa detského kútika.

• Tajomná siréna

Cestičkou IQ atrakcií natrafíte aj na bájnu sochu Sirény, ktorá premení hlas každého. Stačí sa postaviť tesne pres sochu, stlačiť jedno z tlačidiel a rozprávať do mikrofónu. Svoj hlas nespoznáte.

Sochu Sirény nájdete v hale Tropical Paradise pri vchode do reštaurácie Paradiso.


• Trojhlavý drak

Pozri si fyziku a mechanické pohyby v praxi. Pokrúť ozubenými kolieskami, veľkým kolesom alebo silno potiahni draka za dieru v krku a zagúľaj jeho očami, pokrúť chvostom či rozhýb jeho krídla.

Sochu Trajhlavého draka nájdete v hale Tropical, vedľa šnorchlovacieho bazénu.


• Chemické laboratórium

V našom chemickom laboratóriu s profesorom Hydrogéniom zažijete chvíľky napätia a zakúsite čaro chémie. Staňte sa na moment chemikmi, nasaďte si veľké rukavice a spravte si na pamiatku fotku.

Chemické laboratórium nájdete pri vchode do haly Tropical paradise.

• Stoliča Kostlivec

Aj Kostlivec začarovaný ako stolička sa chce pozerať na pokusy v laboratóriu. Sadni si na stoličku a sleduj čo sa stane. Stolička Kostlivec sa rada fotí, sprav si s ňou fotku. Tiež sa priučíš základom fyziky a mechanickým pohybom.

Stoličku Kostlivec nájdeš hneď vedľa Chemického laboratória.


• Piškvorkový hrad

Snáď každý z nás pozná hru Piškvorky. Čože, niekto ju nepozná? Tak u nás sa ju už čoskoro budete môcť zahrať, a to priamo na veľkom Piškvorkovom hrade. Zoberte si aj kamaráta, predsa len je to hra pre dvoch.

Piškvorkový hrad nájdete pri vstupe do reštaurácie Paradiso.


Náučný chodník

Aká by to bola škola, keby ste sa v nej niečo nedozvedeli? Tatralandia je nevšedné miesto plné zaujímavostí. Prejdite si náš náučný chodník, na ktorom nájdete všetky IQ Pointy. Tie vám prezradia také kuriozity, o ktorých ste ani netušili. Viete, že sa v Tatralandii nachádzajú exotické rastliny ako banánovník či kokosovník? Že tu narazíte na žraloka, na Nema, slávnu rybičku, ba dokonca tigra? Že tu kedysi dávno stroskotala pirátska loď a doteraz tu natrafíte na pirátov? A že sa budete kúpať v slanej vode, viac slanej ako je v Baltickom mori? Ale to nie je všetko a chcete vedieť a vidieť viac, príďte do Tatralandie a IQ pointy vám prezradia kuriozity, ktoré budú zaujímať všetky vekové kategórie.


Olá, Škola hrou volá!

Poďte si vyskúšať školu úplne inak. Tu sa vyučujú tie najpozoruhodnejšie predmety a môžete sa zapojiť do detskej hry o najlepšieho žiaka Tatralandie. Každý malý návštevník sa stane žiakom v Škole fantázie, dostane svoju žiacku knižku a za úspešne vyplnený test dostane ozajstné známky aj pečiatky. Ak chce vyzbierať všetky pečiatky a mať samé jednotky, treba prejsť všetky IQ atrakcie a IQ pointy a správne vylniť test v žiackej knižke k detskej hre. Každá IQ atrakcia je jedinečná a zábavnou formou naučí žiakov viac z Hókus - pókus chémie, Kostlivčiny, Prírodológie aj Telo - cviku. Už sme spomenuli, že v tejto hre sa hrá o pobyt v Holiday Village Tatralandia, 4 vstupy do Tatralandie a voucher na nákup v Tatry Motion shopoch v hodnote 100 €. Všetkým držíme palce!

Viac informácií o detskej hre →


Tobogany a bazény

Vody Tropical Paradise prilákajú každého. Zabavíte ale aj odpočiniete si v 10 celoročných bazénoch so slanou, čírou aj termálnou vodou. Pravý relax vám poskytnú vodné chrliče, masážne postele a ďalšie vodné procedúry. Aj Ostrov pirátov z Karibiku je výnimočné miesto, kde jazda na 6 celoročných toboganoch zdvihne všetkým hladinu adrenalínu a najmenší sa vyšantia na detských šmýkačkách, v detskom bazéne či detskom svete. Len o lagúnu ďalej zažijete pravú hawajskú atmosféru. Tu vám poriadne zdvihne tlak surfovanie na nespútaných vlnách Surf Waves Tatralandia. V Tatralandii si každý príde na svoje.Kontakt

Infocentrum Tatralandia

(Informácie o službách, prevádzke, cenách a akciách v aquaparku)

Pondelok - Štvrtok: 11:00 - 19:00
Piatok: 11:00 - 20:00
Sobota: 10:00 - 20:00
Nedeľa: 10:00 - 19:00Všetky novinky

Sledujte novinky aquaparku Tatralandia, pripravené sú pre Vás atraktívne, zábavné a pútavé eventy. 

VŠETKY NOVINKY →