Liptovfest 2018

Aj tento rok sa koná v Tatrapolise originálny mix liptovskej kultúry, tradícií a gastronómie - LIPTOVFEST, ktorý si naplno môžu užiť aj návštevníci Tatralandie.

Liptovfest bude oslavou Liptova
20. - 21. 7. 2018

Uprostred leta bude na Liptove opäť veselo. Štvrtý ročník obľúbeného LIPTOVFEST-u bude oslavou liptovského, ale aj tradičného či spomienkou na 100 rokov od vzniku prvého štátu Čechov a Slovákov. V termíne 20. a 21. júla 2018 sa oplatí navštíviť areál Tatrapolis, kde vystúpi Čechomor, výnimoční Liptáci, Liptovskí zbojníci aj televízny kuchár a obľúbený Lipták Ivan Rusina. Účastníci sa tiaž pokúsia prekonať rekord v klobúkovom tanci s HYBAJ HO! a deti zabaví množstvo rôznych atrakcií. 

Liptov je v lete veľkým lákadlom pre státisíce turistov. Hlavným dôvodom návštevy Liptova je jeho nádherná príroda s množstvo atraktívnych miest. Už po štvrtýkrát sa na Liptov oplatí zavítať aj preto, že všetko „liptovskô“ sa sústredí na jedno miesto, do Tatrapolisu pri Tatralandii. Festival otvoríme jedlom spolu s rodákom a obľúbeným kuchárom z televíznych obrazoviek Ivanom Rusinom a chýbať nebude ani pravé liptovské pivo Liptovar či nefalšovaná kováčska šou. V piatkový večer čaká na našich návštevníkov atraktívne letné kino s Golden Apple Cinema pod holým nebom. Bodku za festivalom dajú chlapci z Čechomoru a následne divoké rytmy s prvkami liptovského folklóru. Na podujatie bude premávať z Liptovského Mikuláša bezplatný autobus.

Výber miesta festivalu nie je náhodný. Tatrapolis ponúka návštevníkom množstvo atrakcií. Je miestom, kde návštevníci nájdu svet na dlani a to v podobe kovových miniatúr svetových stavieb. Okrem toho areál ponúka nebývalé množstvo atrakcií najmä pre deti, ako vodnú strelu, vláčik, člnky, aj zrkadlový labyrint. Tento rok k atrakciám Tatrapolisu pribudli tiež kombajno-šmýkačka, kryté pieskovisko, bagrovisko, vodné hry pre deti, dynamické predmety, mechanické hračky, basketbalový stromokôš, steampunk aréna či krytý lanový park (najväčšie v strednej Európe). Počas Liptovfestu majú návštevníci všetky atrakcie Tatrapolisu zadarmo.

Pozrite si Mapu areálu


Program


20. 7. 2018
(piatok)

Moderuje: Katarína Ivanková

16.00 hod. - Úvod do festivalu s Katarínou a Liptovskými zbojníkmi. Videoblok o Liptove.

16.15 hod. - Ivan Rusina – kuchárska šou

17.00 hod. - Netradičné otvorenie festivalu jedlom - Bude to ochutnávka z kuchyne liptovského kuchára Ivana Rusinu. Jedlo Ivan pripraví priamo počas svojej kuchárskej šou na festivale a zo surovín z domácej kuchyne.

17.15 hod. - Kováčske remeslo - Ukážka práce s kovom priamo pred vašimi očami. Nebudú chýbať triky a majstrovstvo práce s ohňom. Areál Tatrapolisu je živou prezentáciou kováčskeho umenia. Uvidíte ako sa kujú, tavia a vznikajú nové diela.

18.00 hod. - Naše Fajnô - Zábava na pódiu s partnermi Liptova (prezentácia a súťaže).

18.30 hod. - Ščamba koncert hudobno-zábavnej kapely

19.30 hod. - Hybaj Ho! – škola spevu so Štefanom Štecom, jedným z najvýraznejších účastníkov prvej série Zem spieva, a ľudová hudba folklórneho súboru Hornád

20.30 hod. - Nebeská Muzika - Hranie a spievanie terchovských ľudových piesní v kombinácií s world music. Sláčikový bigbít s bicími a gitarou z Terchovských osád.

21.30 hod. - Letné kino - Multikino Golden Apple Cinema Liptovský Mikuláš – premietanie filmu "Vezmi si ma, kamoš".

21. 7. 2018
(sobota)

Moderuje: Matej „Sajfa Cifra

10.00 hod. - Spoločná zbojnícka zábava a tanec so Sajfom a Liptovskými zbojníkmi.

11.00 hod. - Sajfa pod vedením, majstra sveta v miešaní drinkov, Rasťa Kubáňa namieša originálnu Liptovskú limonádu 2018.

11.20 hod. - Naše Fajnô - zábava na pódiu (súťaže).

12.00 hod. - Vystúpenie folklórneho súboru Liptov.

13.00 hod. - Nechaj sa zlapať! - Divadelná inscenácia zo života Juraja Jánošíka.

13.30 hod. - Tanečné vystúpenie ZUŠ JL Bellu

14.00 hod. - Gastro umenie a Liptovský recept v podaní Ivana Rusinu.

15.00 hod. - S LIPTÁKMI na kus reči - Sajfova talk show s hosťami.

16.00 hod.Liptovská limonáda 2018 – vyhodnotenie.

16.15 hod.- Tanečná šou CreDance. Partia – tanečné vystúpenie Vlado Michalko a Peter Vajda.

16.30 hod. - Ukážka kováčskeho remesla, práce s kovom priamo pred vašimi očami.

17.30 hod. - Klobúkový tanec – pokus o prekonanie slovenského rekordu.

18.00 hod. - Óda na Liptov.

19.30 hod. - Liptovský drink s Rasťom Kubáňom (majster sveta v miešaní drinkov).

20.00 hod. - Koncert skupiny Čechomor.

21.00 – 23.00 hod. - Malalata – Dvaja DJ-i odštartujú poriadny liptovský bašavel!


Viac informácií o Liptovfeste nájdete na www.visitliptov.sk →Mapa areálu


Liptovfest 2017

* Na podujatí Liptovfest budú vyhotovované fotografie a video záznamy prevádzkovateľom REGION LIPTOV – oblastná organizácia cestovného ruchu, Štúrova 1989/41, 031 01  Liptovský Mikuláš, IČO:42219906 za účelom propagácie na webovom sídle prevádzkovateľa, facebookovej stránke, youtube channely, v periodických a neperiodických materiáloch prevádzkovateľa prípadne v ďalších médiách.Partneri/Partners

 

Projekt je podporený z rozpočtu Ministerstva dopravy, výstavby  a regionálneho rozvoja SR.


Kontakt

Infocentrum Tatralandia

(Informácie o službách, prevádzke, cenách a akciách v aquaparku)

Pondelok - Štvrtok: 11:00 - 19:00
Piatok: 11:00 - 20:00
Sobota: 10:00 - 20:00
Nedeľa: 10:00 - 19:00Všetky eventy

Prezrite si novinky aquaparku Tatralandia a vyberte
si zo skvelej ponuky pripravovaných eventov.

EVENTY →