Diamond Gym Žilina & Navrátil Gym Liptovský Mikuláš za spolupráce s Aquaparkom Tatralandia Vás usporiadali druhý ročník turnaja v bojových športoch DIAMONDS FIGHT NIGHT.

Kedy bolo: 12.12.2015 o 18:00 hod
Kde bolo : Liptov Aréna
Afterparty: Zbojnícka koliba, Holiday Village 

Pripravená bola špičková svetelná show, krásne ring girls a bohatý sprievodný program, bezplatná after DIAMONDS PARTY s JON BON JOVI revival po skončení súbojov  v Zbojníckej kolibe v Holiday Village Tatralandia


Na programe bolo 13 zápasov podľa pravidiel K1, kickboxing, box, MMA, thajský box a ženský zápas.
Súperi boli zo Slovenska, Poľska, Nemecka, Srbska...

Slovenskí zápasníci:
Vladimír Sklouza (NVR Team LM) profesionálny zápas v thajskom boxe
Marián Kulizák (NVR Team LM) profesionálny zápas K1 – rozlúčkový fight
Lenka Pilarčíková (NVR Team LM) ženský profesionálny zápas K1
Dávid Šubjak (NVR Team LM) zápas o profesionálneho majstra Európy WKU
Martin Pacas (NVR Team LM) profesionálny zápas K1 v ťažkej váhe
Michal Helbich (Diamond Gym ZA) profesionálny zápas v kickboxe
Milan Paleš (Diamond Gym ZA)  profesionálny zápas K1
Tomáš Šenkýr (Diamond Gym ZA) profesionálny zápas K1
Milan Ďatelinka (Diamond Gym ZA) profesionálny zápas MMA
Michal Šurin (Box club CA) zápas v boxe

Hlavní partneri podujatia


Partneri podujatia


Foto a video Diamonds Fight Night 2015

viac foto 

Foto a video - Diamonds Fight Night 2015


Čo je Muay Thai?

Jednoducho povedané thajské bojové umenie, tiež známe ako thajský box. Muay thai využíva celé telo ako zbraň. Kopy a údery sú samozrejmé, ale toto umenie zahrňuje aj údery lakťami a kopy kolenami. A práve tieto údery sú hlavným poznávacím znakom Muay thai. Špecifickým prvkom tohto štýlu je boj v klinči. 

Techniky thajského boxu vyžadujú hlavne silu, pružnosť, obratnosť, výdrž a rýchlosť. Pästné techniky sa nazývajú mahd, lakťové techniky – sok, kolenné techniky – khao a techniky kopov – thao. Po zvládnutí základných techník sa bojovník oboznamuje s jednoduchými kombináciami, ktoré sa v muay-thai nazývajú kon muay. Kon muay sú v podstate metódy útoku a obrany. Tieto pohyby sú rozdelené podľa štýlov.

Thajský box dnes

To, čo dnes môžeme vidieť v televízii či na internete, je len malý kúsok z celku. Mnohé techniky boli zakázané a vypustené zo zápasov v ringu, pretože boli príliž nebezpečné. A bolo by dosť nešportové trvalo zraniť, alebo nebodaj zabiť protivníka v súťaži. V dnešnej dobe sa zápasy v thajskom boxe odohrávajú v ringoch, s určitými pravidlami, rozhodcom, exituje určitý počet kôl, zápasníci sú rozdelení do váhových kategórií atď. Samozrejme nesmieme zabúdať ani na rukavice a ochrannú výbavu. V dávnych dobách boxeri používali povraz ako ochranu a bandáž rúk. Ale povraz môže na súperovi zanechať škaredé popáleniny alebo iné zranenia, ktoré sú v morednom športe neprípustné.