Ochrana zdravia

Zdravie a bezpečnosť na prvom mieste, aby sme si spoločne mohli užívať jediný tropický raj na Liptove.


Dôležité

V zmysle Vyhlášky č. 240 §2 bod č.3 písm e.) a g.) sú od 18.10.2021 umožnené vstupy do vodného parku len osobám v režime "Kompletne očkovaní". Keltský saunový svet je dostupný len pre ubytovaných hostí Holiday Village Tatralandia v režime „kompletne zaočkovaní“.

Pravidlá fungovania areálu v zmysle Vyhlášky č. 240/2021 a  Vyhlášky č. 241/2021 platných od 16.8.:

 • Vo fáze Ohrozenia 2. stupňa, v ktorom je okres Liptovský Mikuláš od 18.10.2021 je umožnený vstup do vodného parku osobám v režime "kompletne očkovaní"
  • kompletne očkovaná osoba:
   • osoba najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou
   • osoba najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou
   • osoba najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID19
   • osoba do 12 rokov veku
 • V čase, kedy je  okres Liptovský Mikuláš vo fáze Ohrozenia 2. stupňa podľa Covid automatu, je kapacita areálu obmedzená na 25%. Garantujeme Vám vstupy zakúpené ONLINE na www.gopass.travel
 • Keltský saunový svet je pre návštevníkov vodného parku uzavretý, prístupný je len pre hotelových hostí Holiday Village Tatralandia v režime „kompletne zaočkovaní“.
 • Naďalej platí výnimka pre umelé kúpaliská – návštevníci nemusia mať v areáli vodného parku prekryté dýchacie cesty. Prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom je však nutné po priestor šatní - tj. vstupný vestibul, a  priestor pokladní.


AKTUÁLNE BEZPEČNOSTNÉ OPATRENIA V AREÁLI VODNÉHO PARKU

Pri návšteve umelých kúpalísk, ktoré poskytujú služby len osobám v režime "Kompletne zaočkovaní" v okresoch v 2. stupni Ostražitosť podľa COVID automatu, je potrebné sa preukázať potvrdením o očkovaní.

Pri vstupe do vodného parku je nutné prekryť dýchacie cesty, po priestor šatní. V zmysle vyhlášky 237/2021 od 16.8.2021 to nie je nutné pri pohybe vnútri areálu.

Uprednostňujeme platbu kartou, aby sme eliminovali vzájomný kontakt, a mohli Vám bezpečne poskytovať naše služby.

Povinná dezinfekcia rúk pri vstupe a v areáli. Dezinfekčné antibakteriálne prostriedky nájdete označené a umiestnené v celom areáli.

Zvýšená frekvencia dezinfekcie interiérov bude v pravidelných intervaloch, bude zvýšená dezinfekcia dotykových plôch a bude vykonávaná prostriedkami s virucídnym účinkom.

Dodržiavanie vzdialenosti dvoch metrov medzi osobami, v priestoroch pokladne, v celom areáli a tak isto aj na lehátkach.


Opatrenia sú vypracované na základe vydaných opatrení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.


Relaxujme bezpečne!

 • Noste rúško, ak nie je možné udržať si odstup aspoň 2 metre od cudzích osôb.
 • Správajte sa ohľaduplne pri kýchaní alebo kašľaní. Ak máte pritom rúško, vymeňte alebo operte ho ihneď, ako sa dá. Ak rúško práve nemáte, kašlite a kýchajte do ohnutého lakťa alebo použite vreckovku, tú následne vyhoďte a umyte si ruky.
 • Udržujte si odstup od ostatných osôb minimálne 2 metre.
 • Umývajte a dezinfikujte si ruky, často a dôkladne (aspoň 20 sekúnd). Deťom asistujte, ideálne hravo (pomocou básničky alebo pesničky).
 • Nedotýkajte sa rukami tváre – očí, nosa, úst. A pri kašlaní a kýchaní si zakrývajte ústa lakťovým ohybom alebo vreckovkou.
 • Udržujte si sociálny odstup. Nepodávajte si ruky, vyhýbajte sa objímaniu či bozkávaniu s inými ľuďmi, nejedzte s nimi z rovnakého taniera, nepoužívajte rovnaký riad, poháre ani uteráky.
 • Vyhýbajte sa kontaktu s plochami, kde by sa vírus mohol vyskytovať (zábradlie, lavičky, kľučky a pod.).
 • Nenavštevujte kúpalisko, ak ste chorí alebo máte príznaky ochorenia.
 • Zvýšenú pozornosť venujte dodržiavaniu hygienických návykov detí; ich pohyb po kúpalisku majte pod kontrolou
 • AKO SA SPRÁVAŤ NA KÚPALISKU - prehľadný zoznam odporúčaní Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej Republiky

Pamätajte si:

Ochorenie COVID-19 je kvapôčkovou infekciou, ktorá sa šíri kontaktom s nakazenou osobou alebo kontaktom s kontaminovanými povrchmi. V súčasnosti neexistujú dôkazy o tom, že nový koronavírus spôsobujúci ochorenie COVID-19 sa môže šíriť vodou na kúpanie. Rizikom na kúpaliskách nie je teda samotná voda, ale zhromažďovanie ľudí, ktorí navyše v bazéne, z pochopiteľných dôvodov, nenosia rúška. Viac infoTU

 


FAQ
FAQ

Odpovede na najčastejšie kladené otázky týkajúce sa prevádzky areálu vodného parku.

Zisti viac
Dovolenka pre návštevníkov zo zahraničia
Dovolenka pre návštevníkov zo zahraničia

Aktuálne platné pravidlá pre vstup na územie Slovenskej Republiky

Zisti viac

Späť na úvod

Objavte na Liptove Tatralandiu, miesto plné dobrodružstva, zábavy a tropickej atmosféry.
 

← Späť na úvod