Tatrapolis - Svet minatúr

Originálne spojenie kováčskeho remesla a cestovateľskej vášne, ktoré vyústilo do podoby netradičného detského zábavného parku.

TATRAPOLIS


Na Liptove vyrástol nový zábavný park!  Vedľa aquaparku Tatralandia vznikol unikátny detský zábavný park – TATRAPOLIS.  

Tatrapolis  je zameraný  najmä na detského návštevníka, ktorý sa tu nielen zabaví, ale aj čo-to poučí zo zemepisu alebo histórie.  Je to vhodné miesto pre rodinnú dovolenku, aj pre organizované skupiny školských výletov. Hlavný vstup do areálu sa nachádza hneď vedľa budovy Hurricane Factory.  
Počas zimy je Tatrapolis park miniatúr zatvorený a v prevádzke bude opäť od 28.5.2018! Tešíme sa na Vašu návštevu! 
Aktuálne informácie o otváracej dobe TU! 

CENNÍK VSTUPOV osoba od 3  rokovosoba/ areál
TATRAPOLIS TICKET7 €1 osoba / 1 areál
COMBO TICKET
3 parky za 1 cenu (Tatrapolis + Zoo kontakt + Motýlia záhrada)
Platnosť lístka od 1.7. - 17.9.2017
14 €1 osoba / 3 areály


FotogalériaDetské atrakcie v cene vstupu sú lákadlom pre veľkých i malých návštevníkov

Viac informácií

 

Krátkou prechádzkou námestia je možné symbolicky precestovať celý svet 

Viac informácií

 

 


Combo ticket - Tatrapolis + ZooKontakt + Motýlia záhradaPodrobnosti o zábavnom parku Tatrapolis

Ide o originálne spojenie kováčskeho remesla a cestovateľskej vášne, ktoré vyústilo do podoby netradičného detského zábavného parku. Na ploche 1,61 ha je možné vidieť kovové miniatúry známych svetových stavieb,  pozrieť si na vlastné oči prácu kováča alebo sa neobmedzene zabávať na 6 detských atrakciách.  Charakter areálu dotvára aj Železná ulička s Kováčskou dielňou alebo kovový kostolík na Anjelskom vŕšku.

Srdcom Tatrapolisu je Zemeguľaté námestie s kovovou točiacou sa sochou Zemegule. Na ňom je osadených 12 kovových miniatúr známych svetových stavieb. Vyrobené sú z kovu a sú verné kópie originálnych stavieb. Krátkou prechádzkou námestia je možné symbolicky precestovať celý svet – obdivovať ladnosť Eiffelovej veže,  prizrieť sa hodinám na veži Big Ben, spočítať „lupene“ budovy opery v Sydney alebo porovnať televíznu vežu na Kamzíku s kanadskou vežou CN Tower.  Zaujímavé je, že sa nejedná o malé diela, ale veľké kovové sochy. Veď napríklad len Eiffelova veža je 7 m vysoká.  Je to ideálne miesto pre nevšedné selfie!

Každý deň v Tatrapolise pracuje  kováč. Pred očami návštevníkov rozdúcha oheň a vytvaruje rozmanité kovové tvary.  Na vlastné oči sa dá vidieť ako treba rozžeraviť železo,  s akou grandióznosťou sa ohýba, čo je to kovadlina, aké ťažké je kováčske kladivo a koľko času treba stráviť pri ohýbaní železa. Aj takto sa dá priblížiť umenie našich predkov a zistiť, že za všetkými miniatúrami sa schováva obrovský kus ťažkej práce.

Veľkým lákadlom pre malých aj veľkých sú detské atrakcie v cene vstupu. Deti si môžu vychutnať do sýtosti jazdu vláčikom Tatrapolis Expres, povoziť sa na retiazkovom kolotoči alebo klasickom autodrome, poblúdiť v Zrkadlovom labyrinte alebo vyskúšať mokrú variantu zábavy na Popletených člnkoch či adrenalínovú jazdu na Vodnej strele.

V Tatrapolise samozrejme nechýbajú ani možnosti stravovania alebo kúpy suvenírov. V štýlovom Hostinci u kováča sa dajú vychutnať  gastronomické špeciality a v Darčekove zas zakúpiť niečo milé na pamiatku. 

Ak hľadáte originálne miesto pre strávenie voľného dňa s rodinou, našli ste to pravé – TATRAPOLIS.


Svetové stavby

Originálne spojenie kováčskeho remesla a cestovateľskej vášne, ktoré vyústilo do podoby zábavného parku. 

SVETOVÉ STAVBY