Jasná Nízke Tatry

 

CHOPOK KOPEC LETNÝCH VÝLETOV


 

Oázu sýtej zelene Nízkych Tatier a nezabudnuteľnú destináciu  pre rodinné výlety ponúka Chopok počas letných mesiacov. Z nadmorskej výšky 2024 m n. m. otvára náruč asi 100 km dlhý hrebeň, ktorý láka návštevníkov na potulky po spleti turistických chodníkov.  Užívajte si leto,  nadýchnite sa čerstvého horského vzduchu a strávte aktívne leto v Nízkych Tatrách.

Cestu na Chopok si skráťte modernými lanovkami a vyrazte tak na hrebeňové túry, či letné prechádzky. V cene spiatočného lístka  Chopok package  sa môžete previezť až 5 rôznymi lanovkami na opačnú stranu kopca a späť, a obdivovať tak krásy Liptova  a  Horehronia počas jedného dňa. Novinkou je kabínková lanovka A5 Krupová – Kosodrevina , ktorá bude prvý krát v prevádzke aj počas letnej sezóny, a návštevníkom umožní pohodlný presun kabínkovými lanovkami z Krupovej až na Chopok.  

O zábavu  počas putovania lanovkami na severných aj južných svahoch Chopku sa postará rodinná hra v prírode DRAKOPARK CHOPOK. Deti spolu s rodičmi riešia úlohy úzko späté s prírodou a prostredím,  v ktorom sa nachádzajú. Úlohy sú umiestnené na jedinečných kovových sochách dráčikov. Na pokladni či v infocentre deti dostanú zadarmo knižku, v ktorej je mapa úloh a jednotlivé zadania.  Za tri vyriešené úlohy je pre deti pripravená zaujímavá odmena. Súčasťou Drakoparku Chopok je aj množstvo preliezok pre deti a fantastická železná socha draka Demiána na Chopku, ktorá v hrdle ukrýva medený zvonček plniaci tajné želania. 

Spoločne strávený zábavný deň vám pripomenie suvenír z jedného z obchodov Tatry Motion. Zjazdiť Chopok na troch kolesách po tratiach rôznej náročnosti môžete na obľúbených horských kárach.  Novinkou je trať na južnej strane Chopku z Krupovej na Kososdrevinu. Pozornosť malých cyklistov určite priláka detská bike zóna na Záhradkách s drevenými prekážkami, ktoré zvládnu aj na odrážadlách, či detských bicykloch.  Bungee trampolína na Priehybe, Aquazorbing a Summer tubing pri Happy Ende sa postarajú o zábavné bláznenie pre malých i veľkých. viac 

Panoramatický výhľad so slnečnou terasou ponúka reštaurácia Rotunda Chopok, ktorá sa nachádza v nadmorskej výške 2004 m n. m. Vychutnáte si tu šálku vynikajúcej kávy, výber jedál slovenskej a svetovej kuchyne, skvelé dezerty, alebo širokú ponuku svetových rumov. Môžete sa tu dokonca i komfortne ubytovať a zažiť nezabudnuteľnú noc priamo pod hviezdami s panorámou Tatier na dlani. Zábavné, ale i romantické chvíľky prinesú tematické letné eventy. Výnimočná akcia Dračie Noci ponúkajú netradičné večerné jazdy lanovkami a dobrodružné úlohy nielen pre deti. Nenechajte si ujsť neobyčajnú večeru pri západe slnka v reštaurácii Rotunda v dvoch termínoch Sunset dinner. V duchu vyčistenia horského prostredia sa bude niesť akcia Zelený Chopok.

Kalendár eventov

24.-25.6.2017                   SPDH  (Slovenský pohár v downhill)

15.7. 2017                         DRAČIE NOCI NA CHOPKU, Demián a zbojníci

21.7.2017                          Sunset dinner

12.8.2017                          DRAČIE NOCI NA CHOPKU, Demián a mágia

25.8.2017                          Sunset dinner

8.9.2017                            ZELENÝ CHOPOK


Viac informácií nájdete na www.jasna.sk

INFOCENTRUM BIELA PÚŤ
Tel : 00421 907 88 66 44
E-mail : info@jasna.sk