TATRAPOLIS - THE WORLD OF MINIIATURES OF TATRALANDIA

Original connection of blacksmithing art and passion for travel which resulted in an untraditional kind of children´s amusement park.


A new amusement park has grown in Liptov! Apart from the Aquapark Tatralandia, there was a unique children's park - TATRAPOLIS.

Tatrapolis  is mainly designated to children, who can either have fun in here or learn something new from Geography or History. It´s a suitable place for a family holiday or school trips. The main entrance is situated next to the Hurricane Factory´s building.
The current opening hours are here! 

 

PRICE LIST osoba od 3  rokovperson/ park
TATRAPOLIS TICKET7 €1 person / 1 park

COMBO TICKET
3 parks for 1 price (Tatrapolis + Zoo kontakt + Butterfly garden)
validity 1.7.-17.9.2017

14 €1 person / 3 parks

 

Gallery

 


Free Children´s attractions are a big allurement for children and adults and are included in the price of admission

 

Read more

 

During your short walk around the square you can symbolically travel the world 

 

Viac informácií

 

 Maps  Tatrapolis

The Globe-Round Square with a revolving metal statue of Globe and 12 world´s famous miniature building replicas is a heart of Tatrapolis. 

 

MAPS TATRAPOLIS 
[Translate to English:]


Podrobnosti o zábavnom parku Tatrapolis

Ide o originálne spojenie kováčskeho remesla a cestovateľskej vášne, ktoré vyústilo do podoby netradičného detského zábavného parku. Na ploche 1,61 ha je možné vidieť kovové miniatúry známych svetových stavieb,  pozrieť si na vlastné oči prácu kováča alebo sa neobmedzene zabávať na 6 detských atrakciách.  Charakter areálu dotvára aj Železná ulička s Kováčskou dielňou alebo kovový kostolík na Anjelskom vŕšku.

Srdcom Tatrapolisu je Zemeguľaté námestie s kovovou točiacou sa sochou Zemegule. Na ňom je osadených 12 kovových miniatúr známych svetových stavieb. Vyrobené sú z kovu a sú verné kópie originálnych stavieb. Krátkou prechádzkou námestia je možné symbolicky precestovať celý svet – obdivovať ladnosť Eiffelovej veže,  prizrieť sa hodinám na veži Big Ben, spočítať „lupene“ budovy opery v Sydney alebo porovnať televíznu vežu na Kamzíku s kanadskou vežou CN Tower.  Zaujímavé je, že sa nejedná o malé diela, ale veľké kovové sochy. Veď napríklad len Eiffelova veža je 7 m vysoká.  Je to ideálne miesto pre nevšedné selfie!

Každý deň v Tatrapolise pracuje  kováč. Pred očami návštevníkov rozdúcha oheň a vytvaruje rozmanité kovové tvary.  Na vlastné oči sa dá vidieť ako treba rozžeraviť železo,  s akou grandióznosťou sa ohýba, čo je to kovadlina, aké ťažké je kováčske kladivo a koľko času treba stráviť pri ohýbaní železa. Aj takto sa dá priblížiť umenie našich predkov a zistiť, že za všetkými miniatúrami sa schováva obrovský kus ťažkej práce.

Veľkým lákadlo pre malých aj veľkých sú detské atrakcie v cene vstupu. Deti si môžu vychutnať do sýtosti jazdu vláčikom Tatrapolis Expres, povoziť sa na retiazkovom kolotoči alebo klasickom autodrome, poblúdiť v Zrkadlovom labyrinte alebo vyskúšať mokrú variantu zábavy na Popletených člnkoch či adrenalínovú jazdu na Vodnej strele.

V Tatrapolise samozrejme nechýbajú ani možnosti stravovania alebo kúpy suvenírov. V štýlovom Hostinci u kováča sa dajú vychutnať  gastronomické špeciality a v Darčekove zas zakúpiť niečo milé na pamiatku. 

Ak hľadáte originálne miesto pre strávenie voľného dňa s rodinou, našli ste to pravé – TATRAPOLIS.


World´s famous building

 

Original connection of blacksmithing art and passion for travel which resulted in an untraditional kind of children´s amusement park.


World´s famous building